حامی ژرفا باش

پلاستیک در شکم ماهی

امروز به همراه دوستم میچل معده یک ماهی تن بزرگ که از خلیج مکزیک گرفته شده بود رو در آزمایشگاه باز کردیم. فکر می کنید در اون چی پیدا کردیم؟ بادکنک!!
پلاستیک در شکم ماهی

پلاستیک-شوم ترین اختراع بشریت

امروز به همراه دوستم میچل معده یک ماهی تن بزرگ که از خلیج مکزیک گرفته شده بود رو در آزمایشگاه باز کردیم. فکر می کنید در اون چی پیدا کردیم؟ بادکنک!!!

لطفا ویدیو کلیپ دو دقیقه ایی زیر رو ببینین.

 

این مساله تایید می کنه که موجودات آبزی پلاستیک رو با غذای خودشون اشتباه می گیرن و اونها رو می بلعن. پلاستیک روده اونها رو مسدود می کنه و ماهی دیگه نمی تونه غذا بخوره و نهایتا از گرسنگی می میره.

اما بیشتر از این پلاستیک های نهان و ظاهر باید از میکروپلاستیک ها نگران بود. سالانه بالغ بر ۵ تا ۱۴ میلیون تن پلاستیک به درون اقیانوس ها راه پیدا می کنه که بر اثر نور خورشید، باد، موج و واکنشهای شیمیایی به ذرات خیلی کوچک(میکروپلاستیک) تبدیل می شوند‌.
میکروپلاستیکها وارد بدن صدفها، ماهی ها و حتی نهنگ ها میشه. و زمانی که ما صدفها و ماهی رو می خورم واردن ما انسانها میشه. بنابراین از پلاستیکی که مصرف می کنید تا معده خودتون و عزیزانتون راه درازی در پیش نیست. بیایید با مصرف نکردن پلاستیک در درجه اول به سلامت خودمون و درجه دوم به سلامت محیط زیست کمک کنیم.

راستی ماهی تنی که معدش رو باز کردیم بزرگترین ماهی تنی بود که تا به حال از خلیج مکزیک گرفته شده بود با وزن ۲۵۸ پوند یا ۱۱۷ کیلوگرم.

شما این فرصت رو دارین تا کلی مطالب جذاب و هیجان انگیز و در عین حال علمی و آموزنده رو در قالب خبرنامه دریافت کنین. برای این کار کافیه ایمیلتون رو وارد کنین و رایگان عضو خبرنامه‌ی ژرفا بشین. ما این مطالب رو بصورت ماهنامه / دوماهنامه براتون ارسال میکنیم.

  خبرنامه‌
  پادکست ژرفا

  دغدغه‌ی زندگی سبز و پایدار

  

  نظرات

   کامنت بگذارید