× کلیک کنیدتازه ترین آمار ابتلا، بهبود و مرگ و میر ویروس کرونا به همراه Live Map
حامی ژرفا باش

درباره‌ی ما

معرفی پادکست ژرفا

تو شرایطی که همه با مستند و ابزارهای بصری کار میکنن، ما تصمیم گرفتیم با مدیوم پادکست طبیعت و محیط زیست رو معرفی کنیم. اما چرا؟

دلیل اصلیش اینه که پادکست خیلی مدیوم مخلصانه و بی شیله پیله ایه. توی مستند و ابزارهای بصری شاید آدم خودش رو پشت هزارجور زرق و برق و دکور و نور و گریم قایم کنه. اونجا به نظر محتوای حرف در درجه دوم قرار میگیره و از اهمیتش کاسته میشه.

حالا چرا اسم ژرفا ؟!

کلمه‌ی ژرفا همه‌ی آدمها رو بعد از طول و عرض متوجه بعد سوم یعنی عمق یا ژرفا میندازه. ما در پادکست ژرفا بیشتر از ژرفای اقیانوسها حرف میزنیم. برای همین به نظر اسم با مسمایی میاد.

علاوه بر این ما آدمها رو تشویق میکنیم به ژرف نگری. به اینکه بیندیشیم و عمیق بشیم در نحوه‌‌ی زندگی خودمون تا به آدم مهربون تری با طبیعت تبدیل بشیم و شاید سبک زندگی سبز رو انتخاب کنیم. سبکی که ماحصلش تخریب زمین و زیبایی هاش نیست.

آینده‌ی ژرفا!

آینده‌ی ژرفا روشنه به دو دلیل:

اول اینکه احساس میکنیم آدمها روز به روز دارن آگاه تر میشن به لطف اینترنت و فضای مجازی که به نوعی با خودش دموکراسی به همراه اورده و باعث شده روایت ها همیشه یه طرفه نباشه و مثلا آموزش‌های فردی و اجتماعی از بستر اینترنت در اختیار همه قرار بگیره و خب بالطبع همه‌ی اینها، آگاهی زیستی آدمها هم افزایش پیدا میکنه.

دوم اینکه پادکست رسانه‌ی نو ظهوریه که روز به روز در حال گسترشه. امروز در آمریکا از هر دو نفر، یک نفر حداقل یکبار به یک پادکستی گوش داده. ایران هم با یک تاخیر فاز قطعا به همون سمت خواهد رفت.

بنابراین نه تنها آینده‌ی ژرفا که آینده‌ی پادکست فارسی روشنه.

اعضای تیم ژرفا

علیرضا پاینده

علیرضا پاینده

میزبان پادکست ژرفا – صاحب صدای پادکست

من علیرضا پاینده هستم، دانشجوی سال چهارم اقیانوس شناسی در دانشگاه ایالتی لوئیزیانا. میزبان پادکست ژرفا هستم و سعی می کنم در هر قسمت از پادکست ژرفا، عشق به طبیعت خصوصا دریاها و اقیانوس ها رو به مردم عزیزم ایران هدیه بدم. به غیر از صدای دریا، موسیقی ناب ایرانی آرومم میکنه. عاشق موسیقی سنتی هستم و نوازنده سه تار.

آیدی اینستاگرام: alireza_payandehh

ایمیل: Apayan1@lsu.edu

میلاد پاینده

میلاد پاینده

پشتیبان و مدیر فنی

مشاور کسب و کارهای اینترنتی (آنلاین) – دیجیتال مارکتینگ – پشتیبان فنی پادکست ژرفا – برنامه نویس و توسعه دهنده‌ی سیستم های آنلاین و تحت وب

آیدی اینستاگرام: miladpayandehh

ایمیل: miladpayandeh71@yahoo.com

افسانه قضاوی

افسانه قضاوی

دستیار و طراح گرافیک

دیجیتال آرتیست، مدرس دانشگاه، میزبان پادکست ژرفا، فعال محیط زیست، نوازنده دف

آیدی اینستاگرام: afsaneh_gh66

ایمیل: afsanehghazavi66@gmail.com

موژان موحدی

موژان موحدی

سردبیر خبرنامه ژرفا – نویسنده

غواص (دایومستر پدی)، فعال محیط زیست، نقاش و تذهیب کار

آیدی اینستاگرام: mojaqua

ایمیل: mojan.movahedi@gmail.com

ویدیو کلیپ معرفی پادکست ژرفا​