× کلیک کنیدتازه ترین آمار ابتلا، بهبود و مرگ و میر ویروس کرونا به همراه Live Map
حامی ژرفا باش

کشف کوسه راه رونده در استرالیا

به تازگی چهار گونه از کوسه ها کشف شدند که به جای شنا کردن در کف اقیانوس راه می روند. پیش بینی شده انواع دیگری از این کوسه ها هنوز هستند که کشف نشدند. بخش زیادی از اقیانوس ها هنوز ناشناخته است
کشف کوسه راه رونده در استرالیا

کوسه راه رونده

به تازگی چهار گونه از کوسه ها کشف شدند که به جای شنا کردن در کف اقیانوس راه می روند. پیش بینی شده انواع دیگری از این کوسه ها هنوز هستند که کشف نشدند. بخش زیادی از اقیانوس ها هنوز ناشناخته است.

دانشمندان موفق شده‌اند در نزدیکی سواحل هالماهرا اندونزی، گونه جدیدی از کوسه‌های راه رونده را در حال گشت و گذار در کف اقیانوس آرام کشف کنند. کوسه ایی که با باله‌های پارومانند خود اندکی عجیب و غریب گام بر می‌دارد؛ حرکتی که بیشتر شبیه به خرامیدنی کرم‌وار است.⠀

نحوه گام برداشتن ناپخته این کوسه که شبیه به راه رفتن سمندر است؛ می‌تواند سرنخی باشد که نشان می‌دهد وقتی نخستین حیوانات ساکن خشکی اقیانوس‌های ماقبل تاریخ را ترک کردند، چطور گام بر می‌داشتند.

شما این فرصت رو دارین تا کلی مطالب جذاب و هیجان انگیز و در عین حال علمی و آموزنده رو در قالب خبرنامه دریافت کنین. برای این کار کافیه ایمیلتون رو وارد کنین و رایگان عضو خبرنامه‌ی ژرفا بشین. ما این مطالب رو بصورت ماهنامه / دوماهنامه براتون ارسال میکنیم.

  خبرنامه‌
  پادکست ژرفا

  دغدغه‌ی زندگی سبز و پایدار

  

  نظرات

   کامنت بگذارید