× کلیک کنیدتازه ترین آمار ابتلا، بهبود و مرگ و میر ویروس کرونا به همراه Live Map
حامی ژرفا باش

مطالب تکمیلی – دراز گودال ماریانا

ویدیو کلیپ های مربوط به سفر به اعماق اقیانوس یعنی سفر به عمیق ترین نقطه‌ی دنیا یعنی دراز گودال ماریانا توسط جیمز کامرون کارگردان شهیر آمریکایی.
مطالب تکمیلی - دراز گودال ماریانا

جیمز کامرون در ژرف ترین نقطه‌ی اقیانوس – دراز گودال ماریانا

تا حالا سه نفر امکان این رو داشتن تا به عمیق ترین بخش دریاها و اقیانوس ها یعنی دراز گودال ماریانا (Mariana Trench) سفر کنند. نفر سوم آقای جیمز کامرون، کارگردان بزرگ و شهیر آمریکایی است. کارگردان آثار ارزشمند و بزرگی چون تایتانیک، آواتار، نابودگر، رامبو، ورطه.

بعد از اون همه آثار سینمایی فاخر و بی نظیر و شاهکار؛ آقای جیمز کامرون رویای فیلم برداری از ژرف ترین نقطه‌ی موجود در دریاها و اقیانوس ها یعنی دراز گودال ماریانا رو شروع کرد.

آقای جیمز کامرون، در سال ۲۰۱۲ (یعنی زمانی که ۵۸ سال سن داشت) در یک سفر ۷ ساعته به اعماق اقیانوس در منتها الیه دراز گودال ماریانا موفق شد تصاویری رو به ثبت برسونه که موجب شگفتی همه‌ی دانشمندان شد. فیلمی سه بعدی که از اون به عنوان گنجینه‌ی نادر یاد میشه. این فیلم حاوی تصاویر خارق العاده ای از حیات در عمیق ترین بخش اقیانوس هاست.

علیرضا پاینده (صاحب صدای پادکست) بطور مفصل توی اپیزود دوازده پادکست ژرفا در مورد این اتفاق بزرگ و دراز گودال ماریانا صحبت کرده.

مقیاس دراز گودال ماریانا

برای اینکه بتونید بهتر و ژرف تر در مورد بزرگی این گودال و همچنین بزرگی و سختی اتفاقی که توسط آقای جیمز کامرون افتاد فکر کنید، ویدیو کلیپ زیر رو مشاهده کنید:

 

سفر به اعماق اقیانوس

در ویدیو کلیپ زیر میتونید با دستگاه ها و تکنولوژی های فوق پیشرفته که برای محقق شدن سفر به اعماق اقیانوس طراحی شده اند بیشتر آشنا بشید و همچنین نحوه‌ی کار جیمز کامرون بزرگ و تیم فنی و پشتیبانی و نحوه‌ی انجام عملیات سفر به عمیق ترین بخش اقیانوس.
 
 

ارتباط جیمز کامرون با همسر از پایین ترین نقطه‌ی ممکن در اقیانوس

نحوه‌ی هدایت ماشین حمل کننده جیمز کامرون و ارتباط آقای کامرون با اتاق فرمان عملیات و همچنین همسرشون خانم سوزی آمیس پنجمین همسر جیمز کامرون.

شما این فرصت رو دارین تا کلی مطالب جذاب و هیجان انگیز و در عین حال علمی و آموزنده رو در قالب خبرنامه دریافت کنین. برای این کار کافیه ایمیلتون رو وارد کنین و رایگان عضو خبرنامه‌ی ژرفا بشین. ما این مطالب رو بصورت ماهنامه / دوماهنامه براتون ارسال میکنیم.

  خبرنامه‌
  پادکست ژرفا

  دغدغه‌ی زندگی سبز و پایدار

  

  نظرات

   کامنت بگذارید