جیمز کامرون در ژرف ترین نقطه‌ی اقیانوس – دراز گودال ماریانا

تا حالا سه نفر امکان این رو داشتن تا به عمیق ترین بخش دریاها و اقیانوس ها یعنی دراز گودال ماریانا (Mariana Trench) سفر کنند. نفر سوم آقای جیمز کامرون، کارگردان بزرگ و شهیر آمریکایی است. کارگردان آثار ارزشمند و بزرگی چون تایتانیک، آواتار، نابودگر، رامبو، ورطه.

بعد از اون همه آثار سینمایی فاخر و بی نظیر و شاهکار؛ آقای جیمز کامرون رویای فیلم برداری از ژرف ترین نقطه‌ی موجود در دریاها و اقیانوس ها یعنی دراز گودال ماریانا رو شروع کرد.

آقای جیمز کامرون، در سال 2012 (یعنی زمانی که 58 سال سن داشت) در یک سفر 7 ساعته به اعماق اقیانوس در منتها الیه دراز گودال ماریانا موفق شد تصاویری رو به ثبت برسونه که موجب شگفتی همه‌ی دانشمندان شد. فیلمی سه بعدی که از اون به عنوان گنجینه‌ی نادر یاد میشه. این فیلم حاوی تصاویر خارق العاده ای از حیات در عمیق ترین بخش اقیانوس هاست.

علیرضا پاینده (صاحب صدای پادکست) بطور مفصل توی اپیزود دوازده پادکست ژرفا در مورد این اتفاق بزرگ و دراز گودال ماریانا صحبت کرده.

مقیاس دراز گودال ماریانا

برای اینکه بتونید بهتر و ژرف تر در مورد بزرگی این گودال و همچنین بزرگی و سختی اتفاقی که توسط آقای جیمز کامرون افتاد فکر کنید، ویدیو کلیپ زیر رو مشاهده کنید:


سفر به اعماق اقیانوس

در ویدیو کلیپ زیر میتونید با دستگاه ها و تکنولوژی های فوق پیشرفته که برای محقق شدن سفر به اعماق اقیانوس طراحی شده اند بیشتر آشنا بشید و همچنین نحوه‌ی کار جیمز کامرون بزرگ و تیم فنی و پشتیبانی و نحوه‌ی انجام عملیات سفر به عمیق ترین بخش اقیانوس.


ارتباط جیمز کامرون با همسر از پایین ترین نقطه‌ی ممکن در اقیانوس

نحوه‌ی هدایت ماشین حمل کننده جیمز کامرون و ارتباط آقای کامرون با اتاق فرمان عملیات و همچنین همسرشون خانم سوزی آمیس پنجمین همسر جیمز کامرون.

منبع: nationalgeographic, youtube

از کجا بشنویم

پادکست ژرفا
پادکست ژرفا
پادکست ژرفا
پادکست ژرفا
پادکست ژرفا
پادکست ژرفا
پادکست ژرفا
پادکست ژرفا
پادکست ژرفا

دیگر اپیزودها

مطالب تکمیلی

آخرین مطالب بلاگ

پادکست ژرفا داستانها و خبرهایی از ژرفای اقیانوس. ما سعی میکنیم با روایتهای جذاب، عجیب اما واقعی توجه شما را به دریاها و اقیانوسها جلب کنیم. همچنین ما بهتون آموزش میدیم که چطور با سبک زندگی پایدار میتونید به سلامت دریاها و اقیانوسها کمک کنید. توضیحات بیشتر

2 دیدگاه

دیدگاه مورد نظر خود را ارسال کنید

نظرات خود را منتقل کنید
با ارسال کامنت مشارکت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *